Çanakkale sahip olduğu köklü tarihi, bunu yansıtan mimari dokusu ve doğal güzellikleriyle bambaşka bir kent. Diğer yandan denize kıyısı olduğundan da deniz turizminin nabzını tutan bir tatil merkezi. Birbirinden güzel koyları, adaları, körfezi ile Çanakkale’de denizin keyfini süreceğiniz pek çok yer bulunuyor.

Çanakkale Plajları ve Koyları

Çanakkale’nin bakir koylarında huzur içinde keyif dolu bir deniz tatili yapabileceğiniz gibi ünü ülke sınırlarını aşan mavi bayraklı plajlarında da yüzebilirsiniz. Her talebe yakından cevap veren Çanakkale plajları ve koylarına yakından bakalım.

Merkez / Güzelyalı Plajı

Çanakkale’nin merkez ilçesine bağlı Güzelyalı Köyü’nde bulunan plaja isterseniz özel aracınızla isterseniz şehir merkezinden hareket eden toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirsiniz. Çevresinde doğa yürüyüşü ve piknik yapabileceğiniz plajda isterseniz kamp da atabilirsiniz. Çanakkale’de denize girebileceğiniz en güzel yerlerden birisi olan Güzelyalı Plajı’na giriş ücretsiz. Uygun bir ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabilir; duş, tuvalet ve soyunma kabini hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Merkez / Eceabat Halk Plajı

Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Eceabat Halk Plajı’na en kolay ulaşım şeklinin Çanakkale Feribot İskelesi’nden kalkan deniz otobüsleri ya da feribotlar olduğunu söyleyebiliriz. Plaj çevresinde yer alan birçok restoran ve büfe tarzı işletmeler sayesinde yeme içme ihtiyaçlarınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Girişlerin ücretsiz olduğu plajda isterseniz makul fiyatlarda şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz.

Merkez / Dardanos Plajı

Marmara Denizi ve Ege Denizi’nin kesişim noktasında yer alan Dardanos Plajı, kentin en gözde plajları arasında bulunuyor. Çevresindeki etkileyici doğal güzellikleri ile ön plana çıkan plaj yeşil ve maviyi buluşturuyor. Dardanos Plajı’na ulaşım da oldukça kolay sağlanıyor, kendi aracınızla gelebileceğiniz gibi şehir merkezinden kalkan yerel dolmuşları da kullanabilirsiniz. Su sporları ilginizi çekiyorsa bu plajda su sporları aktivitelerinin sizi beklediğini de ekleyebiliriz. Şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz plajda diğer ihtiyaçlarınız için de imkanlar bulunuyor.

Biga / Şahmelek Plajı

Çanakkale şehir merkezinden 110 kilometre kadar uzakta bulunan Şahmelek Plajı, Biga – Aksaz bölgesi sahilinde yer alıyor. Kendi aracınız yanı sıra şehir merkezinden kalkan Biga dolmuşlarıyla da ulaşabileceğiniz plaj doğal güzelliğin tam ortasında bulunuyor. Denizin sığ olması da çocuklu aileler tarafından daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Girişi ücretsiz olan Şahmelek Plajı’nda duş, giyinme kabini gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak alanlar mevcut.

Biga / Kadınlar Hamamı Plajı

Kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin gitmeyi tercih ettikleri plajlar arasında bulunan Kadınlar Hamamı Plajı’na özel aracınız ya da şehir merkezinden hareket eden Biga dolmuşları ile sağlanabilir. Gıda ihtiyaçlarınız için plajın etrafında bulunan işletmelerden yararlanabilirsiniz. Duş, giyinme kabini ve tuvalet ihtiyaçları için ise plajda olanak bulunuyor. Makul bir ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz plaja girişler ücretsiz.

Lapseki / Çardak Kum Adası Plajı

İncecik kumlu sahili, masmavi denizi ve doğa ile kucaklaşan bir doğa harikası olan Çardak Kum Adası Plajı, Çanakkale’de denize girilebilecek en güzel yerlerden birisi. Lapseki ilçesinin Çardak Köyü’nde bulunan plaj, şehir merkezinden yaklaşık 45 kilometre mesafede bulunuyor. Buraya gelirken şehir merkezinden sahil yolunu takip edebilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz de Lapseki dolmuşları size yardımcı olacaktır. Girişlerin ücretsiz olduğu plajın çevresinde herhangi bir yapılaşma haliyle işletme bulunmadığından tedarikli gitmenizi öneririz.

Bozcaada / Ayazma Plajı

Çanakkale, hatta Türkiye’nin en popüler plajlarından birisi olan Ayazma Plajı Bozcaada’da bulunuyor. Ayazma’ya ulaşmak için öncelikle Geyikli İskelesi’nden Bozcaada feribotuna binmeli ardından hemen iskelenin yanında bulunan Ayazma minibüslerine binmelisiniz. Uzun bir sahil yürüyüşü yapabileceğiniz Ayazma Plajı’nda aynı zamanda keyifle su sporlarını da yapabilirsiniz. Girişin ücretsiz olduğu plajda isterseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilir, çevresinde hizmet veren işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bozcaada / Akvaryum Koyu

Bozcaada’da bulunan Akvaryum Koyu’na ulaşmak için öncelikle Geyikli İskelesi’nden hareket eden feribotla adaya ulaşmalı ardından hemen iskelenin yanında bulunan minibüs durağından Akvaryum minibüsüne binmelisiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi denizin berrak olmasından ötürü bu ismi alan koy, aynı zamanda su altı dalışları için de uygun bir ortama sahip. Akvaryum Koyu’nun çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir işletme olmadığından buraya hazırlıklı gelmenizi öneririz.

Gökçeada / Uğurlu Gizli Liman Koyu

Adanın batısında konumlanan Uğurlu Gizli Liman Koyu, yaklaşık 750 metrelik bir sahile sahip. Ege’nin en bakir koylarından birisi olan Gizli Liman’ın sahili iri çakıl taşlı, denizi ise masmavi. Hemen arkanızda uzanan çam ormanları ise eşsiz güzellikteki doğal manzaranızı tamamlıyor. Bu koya giderken ihtiyaçlarınızı yanınızda temin etmeyi unutmayın.

Gökçeada / Kefaloz

Harika bir sahilin ve denizin yanı sıra oldukça iyi rüzgar alan bir konumda olduğu için hem ülkemizde hem de yurt dışında rüzgar ve uçurtma sörfü yapanların oldukça sık tercih ettiği plajlardan birisi olan Kefaloz, Gökçeada’da bulunuyor. Adanın merkezinden uzakta bulunan Kefaloz’a kendi aracınız, yerel ulaşım ya da taksiyle ulaşabilirsiniz.

Ayvacık / Sivrice Plajı

Behram Yolu’nda bulunan Sivrice Plajı’na özel aracınızla gelecekseniz Çanakkale – İzmir yolunda güney istikametinde yaklaşık 100 kilometre devam etmeniz gerekiyor. Toplu taşıma ile gelecekseniz de diğer pek çok Çanakkale plajına ulaşımda olduğu gibi şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Turizm açısından yeni gelişmeye başlayan noktalardan birisi olan Sivrice’de birçok konaklama tesisi bulunuyor. Taşlık bir sahile sahip olan Sivrice Plajı’nın denizi ise oldukça berrak ve sığ bir yapıya sahip. Plaj çevresinde bulunan restoran ve cafelerde yemek yiyebileceğiniz gibi plajda da duş, giyinme kabini gibi hizmetler de bulunuyor.

Ayvacık / Sokakağzı Plajı

Zeytin ağaçları arasından taş yığma evler manzarasına sahip olan oldukça keyifli bir plaj. Eskiden Yalı ismine sahip olan plaj, Sokak Deresi’nin döküldüğü yer olması nedeniyle Sokakağzı ismini almış. Sahil boyunca birçok otel ve restoran gibi işletmelerde karşılaşacağınız plajda aynı zamanda kamp alanı da yer alıyor.

Ayvacık / Assos İskele

Oldukça şirin bir görünüme sahip olan Assos İskelesi’nde eski palamut depoları ile otel ve restoran gibi işletmeler hemen denizin dibindeler. Kumsalın bulunmadığı limanda iskeleler üzerinde bulunan şezlong ve minderlerde güneşlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ezine / Geyikli Plajı

Çanakkale’nin en popüler plajlarından birisi olan Geyikli, bu popülerliğine rağmen denizinin pırıl pırıl oluşundan kesinlikle ödün vermiyor. Aynı zamanda sığ olan deniz bu özelliği ile çocuklu ve iyi yüzme bilmeyenlerin tercihi oluyor. Geyikli Plajı’na ulaşım ise oldukça kolay, özel aracınızla geliyorsanız Çanakkale – İzmir yolunu güney yönünde takip etmeniz gerekiyor. Eğer toplu taşıma ile gelmek isterseniz Çanakkale şehir merkezinden hareket eden minibüsleri kullanabilirsiniz. Plaj içinde soyunma kabini, duş ve tuvalet gibi hizmetler de bulunuyor.

Ezine / Kumburun Taşkapı Koyu

Yol üstünde olmadığından fazla uğrak bir koy olmayan Kumburun Taşkapı Koyu’nun sahilinin çevresi çam ağaçlarıyla bezeli. Denizi ise berrak, pırıl pırıl hatta dibinin kum olması size bulutların üstünde yürüyor hissi katacaktır. Kamp ve piknik alanının olduğu koyda aynı zamanda bir çocuk parkı da bulunuyor.

Ezine / Güneştepe Plajı

Çanakkale’nin bakir bölgelerinden birisi olan Güneştepe Plajı bu özelliği nedeniyle oldukça sakin ve huzurlu bir ambiyansa sahip. Aynı zamanda dalgasız bir denizi olan plaj özellikle çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Plajda hiçbir işletmenin bulunmaması nedeniyle buraya gelirken şemsiye, plaj sandalyesi, yiyecek – içecek gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızı öneririz. Plaja özel aracınızla gelmek isterseniz Çanakkale – İzmir yolunu takip etmeniz gerekiyor diğer yandan şehir merkezinden Ezine’ye kalkan toplu taşıma araçlarından da yararlanabilirsiniz.

Saros Körfezi / Kömür Limanı

Su altı tutkunlarının en sevdiği koylardan birisi olan Kömür Limanı’nda hiçbir yapılaşma bulunmuyor. Bu limanda denizle ormanın birleştiği noktada tıpkı bir akvaryum gibi serilen bir deniz sizi bekliyor. Limana inmeden henüz yukarıdan denizdeki balıkları çıplak gözle seyredebileceğiniz kadar berrak olan denizde doğal kaynak suları sahile kadar iniyor. Hiçbir tesisin de bulunmadığı Kömür Limanı’na gelirken ihtiyaçlarınız konusunda tedarikli olmanızı öneririz.

Saros Körfezi / Büyük Kemikli Burnu

Yüzyıllar boyunca birbirinden farklı medeniyetleri ağırlamış Saros Körfezi’nde ziyaret etmenizi önereceğimiz plajlardan birisi de Büyük Kemikli Burnu. Kumlu sahili ve berrak deniziyle huzur dolu bir deniz tatili geçireceğinizi düşünüyoruz.

– Yolculuğunuzun her olağanüstü detayın özenle seçilmiş olması

– Kusursuz bir şekilde uygulanan, el yapımı, esnek ve kusursuz güzergahlar

– Egzotik destinasyonlarda uzmanı

– Olağanüstü hizmet ve detaylara tavizsiz özen

– Çiftler, aileler ve küçük gruplar için mükemmel özel yolculuklar

– Kendi kalış tarihinizi seçme özgürlüğü

– Tamamen özelleştirilebilir deneyimler

Otel ve Tur Satış
sales@delux.com.tr0555 963 7216

Go to Top