Asya

Asya2024-02-19T18:37:39+03:00

En eski ve halen ayakta duran dev medeniyetler. İçinde bulunduğunuz coğrafyanın gerçekliğini anlamakta zorlandığınız mistik yapılar. Modernleşmeyi kabul etmeyen tarihin eşsiz kokusu.

Japon Gelenekleri ve Alışkanlıkları

Kendine has gelenekleri, eşsiz kültürü ve nazik davranışlarıyla bildiğimiz Japonya’yı daha yakından tanımak ister misiniz? Japonların diğer ülkelerden farklı kılan davranışlarını, geleneklerini ve kutlamalarını yakından keşfedelim.

Sakura Zamanı Neden Japonya’ya Gitmelisin?

Japonya’nın oldukça eski geleneklerinden biri olan Sakura zamanında çiçekler genelde mart ortasında açmaya başlıyor ve nisan başına kadar çiçeklenme görülebiliyor. Ancak 14 günden fazla sürmüyor, yani aslında oldukça kısa ömürlü bir serüven. Elbette bu dönemde Japonya’nın nasıl bir haleti ruhiye içinde olduğunu tahmin edebilirsin. Sakura zamanı Japonya’yı mutlaka ziyaret etmelisin. Neden mi?

Japon Kültürü ile İlgili Bilinmesi Gereken 10 Bilgi

Japonların oldukça farklı pek çok kültürü var. Belki birkaç tanesini daha önceden duymuş olabilirsiniz ancak bazılarını duyunca şaşıracağınıza eminiz. 150 yılı aşkındır Batı dünyasıyla iç içe olmalarına rağmen hala daha kendilerine has kültürleri mevcut Japonların. İste size oldukça şaşıracağınız Japon kültürü hakkında muhtemelen bilmediğiniz birkaç şey. 1 – En Yaygın Kültürlerden[...]

Hindistan

Hindistan'daki destinasyon seçenekleri, huşu uyandırıyor ve ziyaretçileri tekrar tekrar cezbediyor. Rajasthan'ın muhteşem mimarisinden ve saraylarından Güney'in uykulu sularına kadar, oyun parkları, dağ sıraları ve palmiye ağaçlarıyla çevrili Plajlar, Hindistan'ın en deneyimli gezginler için bile favori bir yer olmasını sağlar.

Japonya Hakkında Bilmen Gereken 8 Şey

Köklü geleneklerin ve çığır açan teknolojinin yan yana geldiği inanılmaz ilginç bir ülke Japonya. Çarpıcı doğal güzellikleri, enfes sokak lezzetleri ve görkemli tapınakları ile son dönemlerin en heyecan verici destinasyonlarından biri olan Japonya hakkında bilmen gereken birkaç şey var. Özellikle yakın bir zaman içerisinde Japonya seyahati planlıyorsan, bu bilgiler oldukça işine yarayabilir.[...]

Malezya

Kozmopolit makyajından, yoğun kültürü ve huşu içindeki akbabalarından, büyük ölçüde etkileneceksiniz. Malay, Çin ve Hint kültürünün etkileri ülkenin her köşesinde hissedilir; enfes sokak yemekleri satan satıcı pazarlarından, genişleyen Çin gece pazarlarına ve duaların dini çağrısına kadar.

Nisan

Tibet özellikle tavsiye edilebilir. Japon Adaları’nda kiraz ağaçları nisan ayından itibaren çiçek açmaya başlıyor. Akdeniz sahilleri sakin; şimdi turist akınına uğramadan denize girebilirsiniz. Karayip Adaları’nda ise güzel havaların sonuna yetişebilirsiniz.

Moğolistan

Moğolistan'ın bozulmamış kırsal bölgelerinin uçsuz bucaksız bozkırları ve görkemli Dağları tarafından büyülenmemek imkansızdır. Merkezin ışıkları en az diğer Asya metropolleri kadar parlakken, biraz daha derine inerek tam bir zıtlıklar şehri bulacaksınız: Moğol tarihini ve mirasını anlatan ustalık dolu bir grafitinin yanı sıra küçük Budist tapınakları, trafik ışıklarında bekleyen, son moda kıyafetlerle bezenmiş genç Moğolların yanı sıra geleneksel çizmeleriyle bir göçebe.

Bhutan

Esrarengiz, bozulmamış, egzotik ve zamansız: bu Budist dağ Krallığı gerçekten büyülü ve yeryüzünde başka hiçbir yerde olmayan bir deneyim sunuyor.

Kamboçya

Muhteşem geçmişi ve yakın zamandaki sorunlu tarihi Kamboçya'yı, ziyaretçiler için kültürel olarak büyüleyici bir ülke haline getiriyor.

Dubai

Uçsuz bucaksız çölün sessiz çığlığını ve yalnızlığını örten denizin deli mavisi ile Arap kültürünü Batı'nın yaşayış tarzıyla sentezleyen, dünya turizminin yeni keşfi

Kış Tatili İçin Kaplıca Otelleri Neden İyi Bir Seçenek?

Tarihin en eski şifa geleneklerinden birisi kaplıcalardır. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde yerin altından çıkan şifalı suların tedavi amaçlı kullanımı her dönem güncelliğini koruyan bir iyileşme yöntemidir. Mevsim kışa döndüyse ve siz de hem rahatlamak hem de şifalanmak için bir alternatif arıyorsanız kaplıca otellerini yakından incelemeye ne dersiniz?

Güney Kore

Güney Kore'ye seyahat eden çoğu insan için en cezbedici şey, kıtanın en heyecan verici şehirlerinden biri olan Seul'dur. Modern gökdelenlerin yanı sıra muhteşem saraylar, tapınaklar ve mabetler ile Güney Kore'nin başkenti, eski ve yeni geleneklerin ve modernizenin inanılmaz bir karışımıdır.

Endonezya

Yaklaşık sekiz milyon kilometrekarelik tropik okyanusa dağılmış 18.000'den fazla ada ile Endonezya, olağanüstü bir coğrafya çeşitliliği ve yüzlerce farklı ada kültürünü barındırıyor. Sumatra, Java, Bali, Lombok, Sumba ve moyo sadece birkaç isim... Bu adaların hepsi kendine has özelliklere sahiptir ve her biri bir uzman tavsiyesi ile farklı şekillerde ele alınmalıdır.

Çin

Çin'e bir gezi, size bambaşka bir anlam katar. Bizimkinden çok farklı ve kendine has bir kültür, tarih ve yaşam tarzı sunuyoruz, bu durumda ziyaretçinin deneyimi karşı konulmaz olabilir.

Vietnam

Kültür ve olağanüstü manzaralar bakımından zengin olan Vietnam, Güney Çin Denizi'ne bakan hiç bitmeyen bir sahil şeridi ile Indochina'nın uzunluğunu kapsamaktadır. Heyecan verici kendine özgü şehirler, karmaşık bir tarih, sıcak, açık insanlar ve sadece çarpıcı mutfağı Asya'nın en ödüllendirici yerlerinden birini yaşamaya meraklı ziyaretçileri cezbeder.

Japonya’dan Yemeden Dönmemeniz Gereken 8 Lezzet

Japon kültürü ile yemek kültürünü ayrı tutmamak gerekiyor. Zira herhangi bir Japonya şehrine gittiğinizde görecekseniz ki özellikle sokak lezzetleri dediğimiz olgunun farklı bir anlamı var orada. Yöresel yemekleri, sokak lezzetleri derken Japonya aslında dünyaca ünlü bir mutfağa ev sahipliği yapıyor diyebiliriz. Siz de Japonya’ya gittiğinizde aşağıda sıraladığımız bu yemekleri yemeden Japonya’dan dönmeyin.

Tayland

Çarpıcı plajlardan ve güneydeki muhteşem karstik adalardan kuzeydeki yemyeşil ormanlara ve yemyeşil pirinç tarlalarına kadar, Tayland'ın çeşitli manzaraları, mükemmel altyapısı, yüce mutfağı ve son derece misafirperver insanları haklı olarak Asya'nın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri haline getiriyor.

Nepal

Hem Hinduizm hem de Budizm'in bir birleşimi, saraylar, tapınaklar ve ortaçağ kasabaları ile iç içedir; Asya'nın en güzel topraklarından biri, dünyanın en yüksek on dağından sekizine ev sahipliği yapıyor.

Koh Samui

Tayland’ın güneyindeki cennet adalardan birisi de Ko Samui Adası (Bangkok’tan 80 dakikalık uçak yolculuğuyla adaya varılıyor). Onlarca plajıyla ve egzotik atmosferiyle balayı için dünya sosyetesinin tercih ettiği balayı mekanları arasında yer alıyor. Ko Samui Adası hindistan cevizi ağaçlarıyla ünlü ve Tayland’ın üçüncü büyük adası. Egzotik plajları ,dünyanın her türlü markalarının taklitlerinin satıldıgı[...]

Japonya

Söz konusu Japonya olunca ilk kez gidecek ziyaretçilerin çoğunun aklına, parlak neon ışıkları ve çiçeklenen ağaçlarla dolu sakin bahçeler geliyor. Bu sadece araştırılarak öğrenilmesi değil, ilk elden deneyimlenmesi gereken bir ülkedir.

Japonya Turu Yapacaklar İçin 15 Enfes Yer

Hem tarihi hem de turistik açıdan dünyanın en değerli ülkelerinden biri Japonya. Günümüzde modern yaşantısını köklü gelenekleriyle başarılı bir şekilde birleştirmesinden ötürü olsa gerek, dünyanın dört bir yanından turist çekmeye devam ediyor. Türkiye’den de son zamanlarda düzenlenen Japonya turlarının artmasındaki en önemli sebeplerden biri bu belki de. Şöyle unutulmaz bir Japonya turuna çıkmayı düşünüyorsanız eğer, sizin için sıraladığımız listeye bakmayı ihmal etmeyin.

Sri Lanka

Sri Lanka ilginç bir şekilde zengin ve bereketli: kokusu havası meyve, baharat, çay ve kahve, çiçek, parfüm ve harika yemeklerin muhteşem kokularıyla doludur. Renkleri ise plajların bal-altın rengi, tarlaların yoğun, neredeyse göz kamaştıracak parlaklıkta yeşili ve uzaktaki mor-mavi tepelerindedir.

Laos

Asya'nın en kültürel açıdan farklı ve büyüleyici ülkelerinden biri olan Laos, yüzden fazla kabile ve etnik gruba ev sahipliği yapıyor ve geleneksel yaşamdan kopmamış eski bir wats ülkesi. Burada zümrüt rengi pirinç tarlaları Mekong'un sularına düşer ve safran elbiseli rahipler Luang Prabang'ın sömürge sokaklarında yürürler.

Myanmar

Myanmar'ın ana kültürel unsurları, Bagan ve Mandalay çevresindeki Budist tapınakları ve pagodaları ve Yangon'daki olağanüstü altın Shwedagon Padogası'dır. hayal kırıklığına uğratmazlar, ancak alışılmış gezi rotalarının ne kadar uzağına gidilirse, ülke o kadar fazla şaşırtır: tepe kabileleri ve kültürleri, komşu Hindistan, Çin, Laos ve Tayland'dan yüzyıllardır olduğu gibi karışır.

Japan Rail Pass ile Görebileceğiniz 8 Heyecan Verici Yer

Daha önce Japan Rail Pass’in ne olduğundan ve nasıl edinebileceğinizden bahsetmiştik. Avrupa’daki Interrail sisteminin Japonya’daki versiyonu olan Japan Rail Pass ile Japonya’yı baştan başta trenle keşfedebilmek mümkün. Üstelik Japonya'da tren ile gezerken sizi heyecan verici çok sayıda yer bekliyor olacak. Gelin onlardan bazılarına beraber bakalım.

Delux Tour yurtiçi/dışı tüm kişisel/aile seyahatlerimin biletlendirme, tavsiye veya tur organizasyonu olarak vazgeçilmez danışmanım oldu son 10 yıldır.

Abdullah Demir

İyi ki Delux Tour ile yollarımız kesişmiş! Yeni gezileri dört gözle bekliyoruz.

Azize Güniz Can

4.8

/ 5.0

Yaptıklarınız ve çözdükleriniz sorunlar için teşekkürler Delux tur ailesi, uzun yıllar daha birlikte çalışmak dileğiyle…..

Cemil Pala

Uzun yıllardır Delux Turizm ile yaptığımız hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerinden her seferinde çok memnun kaldık.

Ali Attila Arsan

Go to Top