Ana Sayfa/Tatil Hakkında Blog/Yeni Başlayanlar İçin Tekne Kiralama

Yeni Başlayanlar İçin Tekne Kiralama

Tekne kiralama 2020 tatil trendlerinde hiç olmadığı kadar yoğun talep alıyor. Sosyal mesafe ve izolasyon dönemini yaşadığımız pandemi salgınında özgürlükçü bir tatil vadeden ve gerçek anlamda izole olabileceğiniz tekne tatili sadece teknesi olanların gerçekleştirebileceği bir deneyim de değil üstelik. Akdeniz’in Ege’nin Marmara’nın muhteşem koylarında, masmavi denizlerde seyir almak için bir tekneniz olmayabilir. Ama tekne kiralama seçeneğiniz her zaman var. Belki daha önce böyle bir deneyim yaşamadınız, belki çekinceleriniz var belki de tekne kiralamak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınız konusu kafanızı karıştırıyor. Gelin 2020 yaz tatilinde ve daha sonrasında da popülerliğini koruyacak olan tekne kiralama sürecinin kritik noktalarını keşfedelim.

Tekne Nasıl Kiralanır?
İşe ilk aşamadan başlayalım. Tekne nasıl kiralanır? İlk kez tekne kiralama süreci yaşayacak olanlar için bilinmesi gereken birinci madde güvenilir ve geçerli sertifikaları olan turizm acentelerinden bu hizmeti almaları gerektiğidir. Tatil süreniz, kişi sayınız, bütçeniz belirli ise tekne kiralama sürecini acenteniz ile kolayca yürütebilirsiniz. Acenteniz sizin bilgilerinize göre en doğru tekneyi size sunar ve tatile çıkacağınız tekne ile ilgili size detaylı bilgilendirmeyi yapar. Doğru tekne kiralama süreci için acenteniz size aşağıdaki maddeler konusunda da bilgi verecektir.
• Tekne çeşitleri ve farkları
• Tekne bakım ve sigortaları
• Rotalar
• Teknede yaşam
• Ödeme şekilleri

Hangi Tekne İle Tatile Çıkmalıyım?
İlk kez tekne tatiline çıkacaksanız nasıl bir tekne kiralamak istediğinizi de bilmiyorsanız bu konuyu kısaca şöyle özetleyebiliriz. Tekneler ahşap ya da fiber yelkenli tekneler, lüks guletler, katamaranlar, motoryat ya da motorlu yatlar gibi farklılık gösterir. Metreleri, kamara ve mürettebat sayıları da tekne türlerine göre farklılık göstermektedir..

Teknede Yaşam Nasıldır?
Eğer daha önce tekne tatili yapmamışsanız bunun her zamanki tatillerinizden farklı olacağını söyleyebiliriz. Tekne tatilinde deniz ve tekne yaşamının getirdiği sorumluluk ile bilinçli bir tatil yaparsınız. Teknenin bazı kuralları vardır. Örneğin sivri ve fazla topuklu ayakkabılar giyemez, kullanım alanlarının temizliğinden sorumlu olur, tekne hareket halindeyken denize atlayamaz ya da güvertede tehlikeli hareketlerde bulunamazsınız. Teknede yaşam, kaptanın size yolculuk öncesi anlatacağı bilgileri içerir ve bu bilgilere riayet etmeniz gerekmektedir.

Tekne Tatilimde Nereleri Göreceğim?
Konaklamalı tekne kiralama sürecinde acenteniz ile yapacağınız tatil detaylarını rahatlıkla konuşabilirsiniz. Akdeniz’de ya da Ege’de tatile çıkacaksanız kaptanın sizin için planladığı rotaya göz atabilir ve onun uygun gördüğü ekstra koylara gitmeyi teklif edebilirsiniz. Tekne tatilinde hangi koylarda yüzme molası, hangi koylarda demir atma, hangi koylarda yemek molası verileceği tek tek yazmaktadır.

Tekne Tatili Güvenli Midir? Çocukla Tekne Tatili Yapabilir Miyim?
İlk kez tekne kiralayacaklar için çoğunlukla sorulan sorulardan biridir tekne tatili güvenli mi sorusu. Buna gönül rahatlığıyla evet yanıtını verebiliriz. Alanında uzman, bu işi profesyonel olarak yapan kaptan ve mürettebatlar eşliğinde deniz bilgisi olan ekiplerin desteğiyle tekne tatili güvenli bir tatildir. Olası hava şartları tatil öncesi anbean takip edilir ve denizlerin durumuna göre tatiliniz için yola çıkış başlangıcı verilir. Çocukla tekne tatili yapılır mı sorusunun da bu kapsamda yanıtı evet olacaktır. Çocuğunuz için sizlerin de uyacağı tekne kuralları geçerlidir. Kontrolünüz altında yapacağı bir tekne tatilinde çocuğunuz özgür bir deneyim yaşayacaktır.

Tekne Tatili Pahalı Mıdır?
Pek çok kanının aksine tekne tatili ekonomik tatillerden biridir. Bütçenize göre kiralayacağınız teknede belirleyeceğiniz kişi sayısına göre ortak bir ücret öder ve kişi başı maliyeti azaltabilirsiniz. Ayrıca tekne tatilinde yanınızda ufak bir çanta getirseniz de olur çünkü tekne daha rahat bir ortam sunmaktadır. Tatilinizin ne kadar sürede olacağı, seçtiğiniz teknenin büyüklüğü ve kişi sayınız tekne tatilinizdeki bütçenizi de şekillendirecektir.
Yüzme Bilmiyorum Tekne Tatili Yapabilir Miyim?
Tekne tatilinde en çok çekinme yaşanan durum yüzme bilmemektir. Birçok kişi yüzme bilmediği için tekne tatilinden vazgeçer. Oysaki tekne tatili yüzme bilmeseniz de yapabileceğiniz bir tatil çeşididir. Kaptan ve mürettebat sizi her zaman kontrol eder ve dilerseniz onlardan yüzme desteği alabilirsiniz. Ayrıca can yeleği, simit gibi ekipmanlarla da sizin için uygun olan koylarda yüzme imkanı bulabilirsiniz.

FARKIMIZ

– Yolculuğunuzun her olağanüstü detayın özenle seçilmiş olması

– Kusursuz bir şekilde uygulanan, el yapımı, esnek ve kusursuz güzergahlar

– Egzotik destinasyonlarda uzmanı

– Olağanüstü hizmet ve detaylara tavizsiz özen

– Çiftler, aileler ve küçük gruplar için mükemmel özel yolculuklar

– Kendi kalış tarihinizi seçme özgürlüğü

– Tamamen özelleştirilebilir deneyimler

Otel ve Tur Satış
sales@delux.com.tr0555 963 7216

2021-05-19T18:13:47+03:00
Go to Top