Ana Sayfa/Tatil Hakkında Blog/Teşvik Gezileri Neden Önemlidir?

Teşvik Gezileri Neden Önemlidir?

Hem özel sektörde hem de kamu sektöründe yöneticiler ve insan kaynakları yöneticileri, çalışanların kişiselleştirilmiş avantajlarla motive olunduğu gerçeği hakkında fikir sahibi olmaya başladılar. Geçmiş yıllarda yayımlanan bir rapora göre, çalışanlar teşvik seyahatleriyle ödüllendirildiğinde güven duyuyorlar ve bu da şirketlerine daha fazla aidiyet hissetmelerine sebep oluyor. Bu yazımızda, çalışanlar için teşvik gezilerinin önemini ve faydalarını detaylı olarak inceleyeceğiz.


Seyahat Çalışanların Kendilerini Geliştirmesini Teşvik Eder
Artık her bir şirket, organizasyon yapılarını motive çalışanlarla doldurmak istiyor. İşte bu yüzden şirketler çalışanlara performans göstermeleri için ilham veren yöntemler ve araçlar sunmak için daha çok çaba göstermeye başladı. Teknoloji geliştikçe saklanan veriler sayesinde her yıl geçtikçe yeni bilgiler ortaya çıkıyor ve bu durum sonucunda çalışanları motive etmek için yenilikçi yollara ışık tutan eğilimler ortaya çıkıyor. Günümüzde maddi ödüllendirmeler yerine deneyimsel ödüllerin motivasyon aracı olarak büyük ölçüde etkili olduğu açıkça görülüyor.

Teşvik gezisi bu noktada mesai yapanlar ve özveriyle işlerini yürüten çalışanlar için motivasyona ilham veren odak noktası olacaktır. Dahası teşvik gezileri sayesinde yeni şeyler deneyimleyen çalışanlar yine heyecan verici bir seyahate katılmak için daha da çok çalışmak isteyip görevlerini özveriyle yerine getireceklerdir.
Teşvik Gezileri Sayesinde Çalışan Ödülleri Özelleştirilebilir
Ödüllendirmenin motivasyon, performans ve katılım açısından önemli olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde her bir çalışanın farklı bireyler olduğunu ve ödüllendirme araçlarının “herkese uyan tek bir çözüm” olmadığını biliyoruz. Bir insana ilham veren başka deneyim diğer insanı heyecanlandırabilir. Örneğin uçsuz bucaksız savanalarda safari yapmak ideal bir tatil olabilirken, bir deniz tatili başka bir çalışanın aradığı şey olabilir. Teşvik seyahat programları, şirketlere çalışanları tanımak için zaman ayırdığınızı gösteren kişiselleştirme seçenekleri sunar. Teşvik seyahatleri, bir kuruluşun büyüklüğüne ve finansal kaynaklarına bağlı olarak özelleştirilebilir.


Evrensel Motivasyon Aracı: Seyahat
Bir çalışan ne kadar meşgul olursa olsun, her zaman tatillerini dört gözle bekleyecektir. Çeşitli araştırmalar, nakit ödüllerin ilgi çekici olduğunun bilinmesine rağmen, seyahat etmenin listenin başında olduğunu göstermektedir. Unutmayın; nakit kolayca harcanır, ancak tatil yapmak çalışanların hafızasında güzel anılar ve deneyimler olarak kendine yer edinir.
Teşvik Gezileri ile Şirketin İtibarı Pozitif Yönde Etkilenir
Şirketiniz çalışanlarına sunduğu imkanlarla ün kazanırsa, şirket kültürünüzü ciddi şekilde geliştirebilir veya değiştirebilirsiniz. Her çalışan tatilden sonra daha üretken olduğu bilinen bir gerçektir. Teşvik gezileri harikalar yaratarak çalışanların kendilerini daha dinlenmiş, daha az endişeli ve daha rahat hissetmelerini sağlayabilir. Eğer çalışanlar memnunsa, uzun yıllar boyunca şirketin bir parçası olmak isteyeceklerdir. Bir diğer nokta ise; çalışanlar değerli olduklarını, takdir edildiklerini ve kabul gördüklerini hissettiklerinde, şirkete dair iyi izlenimlerini başka platformlardan da paylaşmak için istekli olacaklardır.

Teşvik Gezileri Programları Nasıl İşler?
On yıllar boyunca, yüksek performanslı kuruluşlar teşvik seyahatini etkili bir yönetim stratejisi olarak kullanmıştır, ancak program büyük ölçüde yanlış anlaşılmıştır, çünkü nasıl uygulandığı konusunda çok fazla çeşitlilik vardır. Teşvik seyahat programlarının nasıl çalıştığına dair tek bir standart olmasa da, temel yapı, çalışanların bir grup gezisine katılabilmek için önceden tanımlanmış bir hedefe ulaşmasını içerir. Örneğin üst düzey çalışanlar için bu teşvik seyahatleri; bir belde de yıllık ekip oluşturma inzivalarından egzotik Avrupa yolculuklarına ve aile tatillerine kadar değişebilir.
Teşvik Gezileri Kimler İçindir?
Çalışanların motive olmaları ve daha verimli çalışmalarına olanak sağlayan teşvik gezileri tüm çalışanlara, belirli departmanlara, iş ortaklarına veya VIP müşterilerine sunulabilir.
Kurumsal seyahat konusunda uzman ekibiyle hizmet veren Delux Turizm seyahat çözümleriyle her zaman yanınızda.

FARKIMIZ

– Yolculuğunuzun her olağanüstü detayın özenle seçilmiş olması

– Kusursuz bir şekilde uygulanan, el yapımı, esnek ve kusursuz güzergahlar

– Egzotik destinasyonlarda uzmanı

– Olağanüstü hizmet ve detaylara tavizsiz özen

– Çiftler, aileler ve küçük gruplar için mükemmel özel yolculuklar

– Kendi kalış tarihinizi seçme özgürlüğü

– Tamamen özelleştirilebilir deneyimler

Otel ve Tur Satış
sales@delux.com.tr0555 963 7216

2021-05-19T02:57:58+03:00
Go to Top