Tekne Tatilini Harika Bir Fikir Kılan 9 Neden

Ana Sayfa/Tatil Hakkında Blog/Tekne Tatili Hakkında

Tekne Tatili Hakkında

Her sabah yüzünüzü masmavi sulara atlayarak yıkama fikri nasıl sizce? Ya da hazır kahvaltı sofrasın oturmak ya da her günü farklı bir koyda batırıp, yıldızları seyrederek uyumak… Bu yaz tatilinizi bir teknede yaparak tüm bunlara ve çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Size tekne tatilini harika bir fikir kılan 9 nedeni açıklıyoruz.

1- Stresten Arınarak Doğanın Tadını Çıkarırsınız

Bazen gittiğiniz tatil ortamı size hiç de öncesinde hayal ettiğiniz ortamı sağlamaz, tıpkı şehir yaşamı gibi stres dolu olabilir. Kısıtlı zaman içinde görülecek yerleri bir bir sıkıştırmaya çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Oysa siz acele etmeye, stres yaşamaya değil tatile çıktınız! Tekneler oteller gibi geniş hacimli değillerdir ancak tamamen size özeldir ve seçtiğiniz tekneye göre asla oteli aratmayacak konforu size sunabilir. Ayrıca yer değiştirirken zaman ve enerji de harcamamış olursunuz. Tekne tatiliniz sırasında denizin, güneşin, doğanın ve dinlenmenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Bunun sonucu size elbette dinlenmiş bir beden ve zihin olarak dönecektir.

2- Yeni Yerler Keşfetmenizi Sağlar

Her şey dahil konseptte bir otel tatiline çıktığınız zaman günleriniz çoğunlukla otel ve çevresinde geçecektir. Oysa rotasını iyi çizdiğiniz bir tekne tatilinde birbirinden farklı birçok koyu, beldeyi, adayı keşfetme imkanına sahip olursunuz. Örneğin tekne tatilinizin Fethiye’den başladığını düşünelim, Fethiye’nin birbirinden güzel koylarını tecrübe ettikten sonra Göcek’e ordan da Dalyan’a doğru harika bir mavi tur çizmeye başlayabilirsiniz.

3- Daha Çok Hareket İmkanı Sağlar

Tekne tatilini düşündüğünüzde yalnızca bir teknenin içinde dar bir alanda kaldığınızı ve hareket alanınızın darlığından kısıtlı hareket edeceğinizi düşünebilirsiniz bizden söylemesi, aslında durum tam tersi. Şezlongda uzanarak geçireceğiniz bir tatile göre yeni koylara gittikçe bol bol yüzecek hatta dalış yapabileceksiniz. Dahası bir yelkenli tekne kiralarsanız yelken sporunu da deneyimlemiş olacaksınız.

4- Dengeli Beslenirsiniz

Çok yıldızlı otellerin açık büfeleri ve özel seçkileri sizi fazlasıyla cezbedebilir. Ancak bir tekne seyahatine çıktığınızda menünüzü de kendiniz belirlersiniz. Yemeklerinizi istediğiniz şekilde hazırlatıp, bunun keyfini çıkarabilirsiniz. Yerel ürünlerin tadını çıkartmak ve seviyorsanız bol bol deniz ürünü tüketmek de cabası!

5- Orman, Deniz ve Bol Oksijen

İşte size harika bir üçlü! Tekne tatili size doğayla iç içe zaman geçirme fırsatı sağlar. Bu nedenle rotanızdaki neredeyse tüm koylarda mavi ve yeşilin birçok tonunu görebilir, doğanın sizi sakinleştirmesine, arındırmasına izin verebilirsiniz.

6- D Vitamini Stoklarını Fullersiniz

İçinde bulunduğumuz pandemi koşulları nedeniyle neredeyse bir buçuk yıldır hemen hepimizin evlerimizde olduğunu göz önüne alırsak aslında d vitaminine ne kadar çok ihtiyacımız olduğu anlayabiliriz. Bağışıklık sistemimiz için en önemli etkenlerden birisi olan D vitaminini besinler ve takviye gıdalar ile alabilsek de en önemli kaynağı güneştir. Tekne tatili sırasında zamanınızın çoğunu güneşte geçireceğiniz için bolca d vitamini depolamış olursunuz.

7- Deniz Suyunun Arındırıcı Gücünden Faydalanırsınız

Baştan anlaşalım, deniz suyu bedeninize de ruhunuza da çok iyi gelir. Tuzlu su cildinizi güzelleştirecek, uykunuzu düzenleyecek ve bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Mavi tatiliniz boyunca sıklıkla yüzerek deniz suyunun şifasını alacaksınız.

8- Bütçenizi Siz Belirlersiniz

Tekne tatilinin bir diğer güzel yanı da yapacağınız çoğu harcama önceden bellidir. Hatta arada karaya çıkmak istemezseniz başka hiçbir ücret ödemeden tam belirlediğiniz bütçe ile tatilinizi noktalamış olursunuz. Tekne tatilinizle ilgili kiralama, yakıt, mürettebat hatta yurt dışına çıkış yapacaksanız bununla ilgili işlemler ve ücretlendirmeler gibi tüm detaylar tatil öncesinde konuşulmuş olur. Ödemenizi yaptıktan sonra da keyifli tatiliniz başlar.

9- En İzole Tatil İmkanı

Covid-19 salgını ve etkilerini düşündüğümüzde bu virüsün mekan, zaman ve coğrafya ayırmadığına hep birlikte şahit oluyoruz. Restoran, otel ya da diğer sosyal işletmelerin tümü gerekli kurallara harfiyen uysalar da yoğun misafir trafiği nedeniyle tam koruma sağlanmasında güçlük çekilebilir. Bu nedenle tekne tatili diğer tüm tatil opsiyonlarına göre çok daha güvenlidir. Teknede güvendiğiniz kişilerle birlikte bir tatil planlamak size kendinizi daha güvende hissettirecek böylelikle tatilinizin tadını tam anlamıyla alabileceksiniz.

FARKIMIZ

– Yolculuğunuzun her olağanüstü detayın özenle seçilmiş olması

– Kusursuz bir şekilde uygulanan, el yapımı, esnek ve kusursuz güzergahlar

– Egzotik destinasyonlarda uzmanı

– Olağanüstü hizmet ve detaylara tavizsiz özen

– Çiftler, aileler ve küçük gruplar için mükemmel özel yolculuklar

– Kendi kalış tarihinizi seçme özgürlüğü

– Tamamen özelleştirilebilir deneyimler

Otel ve Tur Satış
sales@delux.com.tr0555 963 7216

2021-05-27T20:36:24+03:00
Go to Top