Ana Sayfa/Tatil Hakkında Blog/Şubat Ayında Gezi Listenizde Olması Gereken 10 Yer

Şubat Ayında Gezi Listenizde Olması Gereken 10 Yer

Kış soğuklarının zirveye ulaştığı şubat ayında tatil rotanızı isterseniz popüler bir kayak merkezine isterseniz de sakinliğin ve huzurun hakim olduğu güney kentlerine çevirebilirsiniz. Kışın ortasında keyif dolu bir tatil yapmanızı sağlayacak önerilerimizi sizin için hazırladık…

1- Saklıkent

Antalya denildiğinde birçok kişinin aklına bol güneşli, bol kulaç atmalı bir yaz tatili gelse de bu kenti kış aylarında da mutlaka görmenizi, keşfetmenizi öneririz. Şubat ayında sakinliğin ve huzurun oldukça üst seviyede olacağı kentte gidebileceğiniz en uygun yerlerden birisi de Saklıkent. Antalya’nın batısında Beydağları üzerinde konumlanan Saklıkent Kayak Merkezi’nde kış sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Hatta zirvede kayak yaptıktan sonra bir saat sürecek kısa bir yolculuğun ardından Antalya’nın ılıman sahasına doğru deniz seviyesine inebilirsiniz. Aynı gün içinde farklı mevsimleri deneyimleyebileceğiniz Antalya’da şubat tatili çok renkli geçecek!

2- Sinop

Orta Karadeniz’de yer alan Sinop, Boztepe Burnu üzerine kurulmuş. Tarihi ve doğal güzelliklerini cömertçe sergileyen şehir aynı zamanda ülkemizin en kuzey ucu. Eski çağlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yapan Sinop, doğal bir limana sahip. Bu da tarih boyunca deniz ticaretinde önemli bir noktada bulunmasını sağlamış. Sinop’a geldiğinizde keşfetmenizi önereceğimiz yerler arasında öncelikle Sinop Kalesi, Hamsilos Koyu ve İnceburun Feneri yer alıyor.

3- Eskişehir

Bahar aylarında yeşil rengin her tonunu görebileceğiniz Eskişehir’de kış tatili yapmak da oldukça keyifli anılar biriktirmenizi sağlayacak. Kente ulaştığınızda şehir merkezinin ortasından geçen Porsuk Nehri’nin kenarındaki butik otellerden birisinde konaklayabilir, Sazova Parkı’nı gezebilir, Tarihi Odunpazarı bölgesini ziyaret edebilir, Eskişehir’in ödüllü müzelerini keşfe çıkabilirsiniz.

4- Sarıkamış

Kristal karın Alp Dağları’ndan sonra görüldüğü tek yer olan Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, mükemmel bir kış tatilinin sizi beklediğini müjdeleyebiliriz. Kayak tutkunları tarafından sıklıkla ziyaret edilen Sarıkamış Kayak Merkezi’nin pistlerinin etrafı çam ormanları ile çevrili olduğundan oldukça az rüzgar alıyor ve bu durum da kış tatilinin keyfini yükseltiyor. Şehir merkezi ise yaklaşık 1 saat uzaklıkta, buraya gelmişken mutlaka Rus mimarisinin etkilerini gözlemleyebileceğiniz şehir merkezini, Ani Harabelerini, Havariler Kilisesini ve Kars Kalesi’ni ziyaret etmenizi öneririz.

5- Mardin

Türkiye’nin en ilham verici noktalarından birisi olan Mardin, her sokağı, her yapısıyla ayrı bir öneme sahip sıra dışı bir şehir. Birçok kültürün birlikte yaşadığı şehrin kendine has dokusu her yanına işlemiş. Mezopotamya’nın ilk yerleşim yerlerinden birisi olan Mardin, tarihi boyunca önemli medeniyetleri de toprağında barındırmış. Birçok şehirden direkt uçuşla ulaşabileceğiniz kentte gezip görmenizi önerdiğimiz çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunuyor. Bunlar arasında daracık yollarıyla ünlü Mardin sokakları, Mardin Kalesi, Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Midyat Devlet Konukevi, Kayseriye Çarşısı, Revaklı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı, Turabdin Platosu ve Beyazsu’yu sayabiliriz.

6- Bursa

Baştan söyleyelim bu kentte ne isterseniz var! Eğlence, tarih, ulaşım kolaylığı, güzel yemekler ve daha birçok detayıyla şubat ayının tatil noktalarından birisi olmayı kesinlikle hak ediyor. İstanbul’a yakınlığı ve çevresindeki illere kolay ulaşım imkanı sağlaması ile de ön plana geçen Bursa’ya isterseniz hafta sonu isterseniz bir haftalık bir zaman dilimi ayırabilirsiniz. Burada Uludağ Kayak Merkezi’nde karın ve eğlencenin doruklarına çıkabilir, merkeze inerek Koza Han ve çevresinde tarihi dokuyla kucaklaşabilir, Mudanya’ya gelerek tertemiz bir deniz havası alabilirsiniz. Kısacası kış sporları, külliyeleri, çarşıları, tarihi köyleri, sahil yolları ile Bursa’da oldukça renkli bir tatil sizi bekliyor. Şehrin lezzetli mutfağı da tüm bunların üzerine artı puan olarak ekleniyor.

7- Işık Dağı

Rotanızı başkent Ankara’ya çevirmeye ne dersiniz? Kentin zirve noktası olan Işık Dağı, 2100 metrelik yüksekliğe sahip. Şehir merkezine oldukça yakın olan bu yüce dağ, Ankara çevresinde yaşayan kamp severlerin sıklıkla tercih ettiği bir destinasyon. Karagöl isimli saklı bir göle de sahip olan Işık Dağı, çam ağaçlarıyla bezeli yemyeşil bir görünüme sahip. Hem şehir olanakların yakın olmak hem de doğaya kaçmak istiyorsanız Işık Dağı’nı şubat ayı tatil listenize dahil edebilirsiniz.

8- Zigana

Trabzon ile Gümüşhane arasında konumlanan Zigana geçidi, mevsimin tadını çıkarabilmek için tercih edilecek en sakin noktalardan birisi. Yılın beş ayının karla kaplı olduğu bölgede, görkemli ağaçların oluşturduğu ormanlar size unutulmaz bir panoramik görüntü sergileyecek. Konaklama için de birçok tesisinin bulunduğu Zigana’da kendi bütçenize ve isteklerinize uygun konaklama alternatifleri ile karşılaşacaksınız. Kendin pişir kendin ye tesislerinden hoşlanıyorsanız burada size uyacak birçok mekan bulunuyor. Ayrıca buraya geldiğinizde Zigana’nın meşhuru Hamsiköy sütlacı yemeyi unutmayın.

9- Uzungöl

Bahar aylarının yanı sıra kış mevsiminde de görmenizi önereceğimiz noktalardan birisi Trabzon’a bağlı olan Uzungöl’dür. Haldizen Deresi’nin önünün kapanmasıyla birlikte ortaya çıkan Uzungöl’de bu mevsimde etrafındaki ormanların karlar altında kalmasıyla harika bir görüntü sizi karşılayacak. Kış mevsimi bitmeden karın tadını çıkarabileceğiniz Uzungöl’de konaklamanızı bungalov evlerde ya da butik otellerde yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız yaylalara yapılan trekking turlarına da katılabilirsiniz.

10- Edirne

Kış aylarında şehir keşiflerini seviyorsanız mevsimin oldukça sert geçtiği Edirne’yi de listenize eklemenizi öneririz. Her devirde tarihi değerini korumuş olan Edirne, günümüzde de misafirlerini kendine has ambiyansıyla sarmalıyor. Edirne ismini ise M.S 124 yılında Batı Trakya’yı ziyaret eden dönemin Roma İmparatoru Hadrian’dan alır. Osmanlı İmparatorluğu’nun İstanbul’dan önceki başkenti olan kentte bugün de gezip görebileceğiniz birçok tarihi değer bulunuyor. Tarihi zaman tünelindeymişçesine gezeceğiniz şehirde görmenizi önerdiğimiz eserler arasında Selimiye Camii, Rüstem Paşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı, Uzun Köprü, Meriç Köprüsü, Üç Şerefeli Camii, Enez Kalesi, Edirne Büyük Sinagogu’nu gösterebiliriz. Şehri keşfederken yemek molası verdiğinizde buraya has lezzetlerden birisi olan ciğer tava ve köfte yemenizi öneririz.

Size özel fiyat ve seçenekler için bizimle iletişime geçebilirsiniz

0212 560 36 36 sales@delux.com.tr

FARKIMIZ

– Yolculuğunuzun her olağanüstü detayın özenle seçilmiş olması

– Kusursuz bir şekilde uygulanan, el yapımı, esnek ve kusursuz güzergahlar

– Egzotik destinasyonlarda uzmanı

– Olağanüstü hizmet ve detaylara tavizsiz özen

– Çiftler, aileler ve küçük gruplar için mükemmel özel yolculuklar

– Kendi kalış tarihinizi seçme özgürlüğü

– Tamamen özelleştirilebilir deneyimler

Otel ve Tur Satış
sales@delux.com.tr0555 963 7216

2022-03-15T15:35:12+03:00
Go to Top