Ana Sayfa/Tatil Hakkında Blog/Maldivler’e Gitmek İçin 7 Sebep

Maldivler’e Gitmek İçin 7 Sebep

Mavinin bambaşka bir tonunu gözler önüne seren berrak bir deniz, enfes bir hava, tropik esintiler, bembeyaz kumlar ve egzotik bir atmosfer… Yeryüzünde cenneti temsil eden Maldivler’i anlatmak için sanıyoruz bu kadarı yeterli oluyor. 20 farklı ada zincirinden oluşan Maldivler, Hint Okyanusu boyunca 1100 adanın bulunduğu bir bölgede uzanıyor. 2000 deniz canlısını da bünyesinde barındıran Maldivler, hayallerin ötesinde bir tatil yaşatıyor. Ancak Maldivler’e gitmek istememizin sebebi sadece bunlarla sınırlı değiller…
1 – Macera Dolu Su Sporları
Şnorkelle yüzmekten jet-skiye kadar aklınıza gelebilecek her türlü su sporu için oldukça elverişli bir yer Maldivler. Bunun için orada hizmet veren otellerden de yardım alabilirsiniz. Hemen hemen hepsi su sporları konusunda hizmet sunuyorlar. Sanılanın aksine Maldivler’de sadece yatıp güneşlenmiyorsunuz. Macera dolu su sporları da yapabiliyorsunuz.


2 – Büyüleyici Bir Gün Batımı
Tüm dünyada gün batıyor, bunun için Maldivler’e gitmeye gerek yok diye düşünebilirsiniz. Evet, bu tüm dünyada rutin bir şey olabilir ancak Maldivler’de bu sıradan bir olay değil. Öncelikle tropik bir adada olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Maldivler’de gün battıktan sonra oluşan renk paletine ağzınız açık kalacak çünkü. Palmiye yeşili ve okyanus mavisini bir kenara bırakıyoruz.

3 – Keşfedilmeyi Bekleyen Su Altı Dünyası
Maldivler’de efsane bir su altı dünyası var. Mercanlara mı hayran olalım, deniz canlılarına mı şaşıralım, suyun berraklığına mı odaklanalım şaşırıyor insan gerçekten. Üstelik suyun sıcaklığı o kadar ideal ki, inanılmaz keyifli dakikalar geçiriyorsunuz.
4 – Beyaz Kumlu Plajlar
Bu zaten bilinen bir detay ama orada yaşaması çok daha farklı elbette. Maldivler’i oldukça çekici kılan beyaz kumlu plajlar, Maldivler’e gitmek için başlı başına bir sebep aslında. O beyaz kumlarda güneşlenirken gerçekten cennette olabilir miyim diye düşünmeden edemiyor insan.
5 – Romantik Bir Destinasyon
Maldivler, balayı çiftlerinin gözde lokasyonlarından biri. Dolayısıyla oldukça romantik de bir atmosferi var. Sadece balayı için değil, sevdiğiniz kişiyle romantik ve egzotik bir tatil yapmaya karar verdiğinizde, Maldivler’in oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz.

6 – Leziz Deniz Ürünleri
Okyanusun ortasında bir adalar zinciri olmanın gerekliliği olarak deniz ürünleri Maldivler’de son derece popüler. Taze balıklar ve Hindistan cevizi, geleneksel Maldiv mutfağının temelini oluşturuyor diyebiliriz. Biraz da komşuları Hindistan ve Sri Lanka’dan etkilendiğini de görebiliyoruz. Tabi şu bir gerçek ki böylesine bir lezzet cümbüşü çok az yer bulunuyor.
7 – Unutulmaz Bir SPA Deneyimi
Dünya üzerinde her tropikal bölgede olduğu gibi Maldivler de SPA olanaklarıyla adından çok söz ettiren bir yer. Özellikle masaj çeşitliliği son derece bol ve buraya geldiğinizde kesinlikle SPA deneyimi yaşamanız gerektiğini bilmenizi isteriz.

FARKIMIZ

– Yolculuğunuzun her olağanüstü detayın özenle seçilmiş olması

– Kusursuz bir şekilde uygulanan, el yapımı, esnek ve kusursuz güzergahlar

– Egzotik destinasyonlarda uzmanı

– Olağanüstü hizmet ve detaylara tavizsiz özen

– Çiftler, aileler ve küçük gruplar için mükemmel özel yolculuklar

– Kendi kalış tarihinizi seçme özgürlüğü

– Tamamen özelleştirilebilir deneyimler

Otel ve Tur Satış
sales@delux.com.tr0555 963 7216

2021-05-19T01:51:21+03:00
Go to Top