Madeira

Kimi zaman’Yüzen Bahçe’ olarak adlandırılan Madeira Afrika’nın kuzey batısında Portekiz’e bağlı tropikal bir ada. Ada palmiyeler, mimozalar, incir ağaçları, okaliptus ve bambularla dolu. Ayrıca dağlar ve vadiler önemli yer tutmakta.Batı ucu ile doğu ucu arası sadece 50 km. olmasına rağmen birçok küçük yerleşim birimi var. Adanın başkenti Funchal’dır. Aynı zamanda adanın limanı ve turizm merkezidir. Tarihi binalar, müzeler, eğlence yerleri, şaraphaneler Funchal’ın önemli özelliklerindendir.
Adanın en güneşli yeri güney kıyılarıdır. Kıyılar neredeyse tamamen kayalık. En kayalık bölgeler kuzey sahilleri. Adadaki tek kumsal Prainha’dadır. Avrupanın en yüksek kayalıklarından biri Cabo Girao’da Madeira için önemli bir özelliktir.
İklim:
Ülke genelde okyanusal iklimin etkisindedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 20 derecenin üzerindedir. Soğuk mevsimi yoktur.
Gece Hayatı:
Yemekten sonra Madeira’nın ünlü marinasına bir yürüyüş yapıp yan yana sıralanmış barlarda ünlü Madeira şaraplarından tadabilir ya da yerel dansçıların şovlarını izleyip çılgınca dans edebilirsiniz.
Alışveriş:
Geleneksel giysileri içerisinde çiçek satan yaşlı kadınlara eve götürmek üzere özel siparişler verilebiliyor. Ayrıca alışveriş tutkunlarına Madeira’nın özel dantel işlemeleri tavsiye edilir.
Oteller
•Reids Palce •Casa Branca •Choupana Hills Resort & Spa

Benzer Yerler!

2022-03-13T20:41:20+03:00
Go to Top